W dniu 08.10.2009 r. odbył się w naszej Hodowli Przegląd Hodowlany przeprowadzony przez ZHKFwP, z udziałem jury KFPS - inspektora Jana Hendriksa i sędziego Willa Thijssena. Oceniane były zarówno konie z naszej Hodowli jak i konie przyjezdne. Żartobliwie można powiedzieć, że tegoroczny przegląd w Czarnówce miał charakter międzynarodowy, a to za sprawą przemiłej Pani Iris Weingartner z Hanoweru, która przyjechała do nas ze swoim pięknym ogierkiem: Da Vinci von Nohen (Lutse 305 x Ritse 322, II premia).

Do oceny wyszło 25 koni , w następujących klasach:
01. Źrebięta ogierki (10 szt)
02. Źrebięta klaczki (4 szt)
03. Klaczki roczne (2 szt)
05. Klacze 4-letnie i starsze (5 sztuk)
06. Klacze 3-letnie (3 sztuki)
19. Ogiery vb z licencją KFPS (1 sztuka)

 

            Wśród ogierków najlepszy był Fafnir z Moreny (Wigle vb ster x Teunis 332, hod M&D Kozacz, wł. K. Falandysz) - niedostatki budowy pokrył wspaniałym ruchem, czym zasłużył na I premię, stając się tym samym jednym z dwóch najlepszych źrebiąt w Polsce!!!!! Szczęśliwa właścicielka "porwała" pomarańczowe flots i już się z nim nie chciała rozstać! Po długich targach zgodziła się pozostawić w naszej dyspozycji jedynie szarfę dla najlepszego źrebaka Przeglądu.

            Najlepszą klaczką została zasłużenie Frisca (Tsjerk328 x Tsjalke297, hod i wł. A. Turczyńska) - wedle opinii sędziów niewiele zabrakło jej do I premii.

            Z dwóch klaczek rocznych, po długim namyśle sędziowie wskazali Cererę (Wigle vb ster x Brandus 345, hod M&D Kozacz, wł rodz. Nikonorow) jako lepszą i nagrodzili ją II premią. Klaczka Azja (Jesse 435 x Tsjerk 328 wł i hod M. Daszuta) otrzymała mocną III premię.

            Wszystkie klacze 4 letnie i starsze uzyskały awans do księgi matek: 3 bez premii, a jedna, Noortje van de Appelhof (Tjesse 400 x Oege 267 pref , hod NL, wł. K. Skalik) z zasłużoną III premią.

            Klacze trzyletnie, swoją jakością zaskoczyły pozytywnie sędziów. Na ringu czempionów "wylądowały" wszystkie trzy! Co już wprowadziło nas w zachwyt, gdyż cała grupa, w ten lub inny sposób jest związana z naszą stajnią! Ostateczny werdykt jury wywołał w nas ogromne niedowierzanie i radość: Klacze Tjarda Gepke L (Felle 422 x Oeds 318, hod S. Liewes NL, wł - od niedawna - rodzina Nikonorow) i Troja (Wigle vb ster X Hindrik RV vb, hod M&D Kozacz, wł. J. Majewska) otrzymały II premię a tym samym tytuł ster, a klacz Tiamat (Wigle vb ster X Hindrik RV vb hod M& D Kozacz, wł. W. Wichrowski) wpis do księgi matek z III premią. Szarfa czempionki trafiła na szyję Tjardy Gepke L, a Troi przypadł zaszczytny tytuł wiceczempionki, oraz PIERWSZEJ STERKI POLSKIEJ HODOWLI!!!!! Radość zaćmiła wszystko i nawet ulewny deszcz nie przeszkodził w sesji zdjęciowej. W obliczu "wyczynu" klaczy, tradycyjny punkt programu, prezentacja ogiera Wigle vb ster przeszedł właściwie bez echa....

           Szczęśliwi i kompletnie przemoczeni, udaliśmy się tryumfalnie na mierzenie (wszystkie klacze miały wymagany wzrost), a potem do domu, na gorące napoje.

 

Starą prawdą jest, ze sukces ma wielu ojców wiec dziękujemy:

- Sędziom, za to, ze chce im sie jechać na nasz "koniec świata" by ocenić kilka koni
- Wspaniałym handlerom, bez których wynik naszych koni byłby mniej oczywisty
- P. Alicji Chmielewskiej, właścicielce Pensjonatu Rybak, opiekującej się ekipą z niesamowitą klasą i troskliwością
- Naszemu świetnemu doktorowi Tomaszowi Ziółkowskiemu za tzw całokształt
- oraz PRZYJACIOłOM: Rodzinie Nikonorow, Annie Lejzerowicz, Kamie Falandysz, Ewie Polak, Magdzie Sęk, Joannie Piekarskiej, Wojciechowi Głaszczce - za ciężką pracę przy organizacji przeglądu, super sprawny serwis, wiarę w nasze konie i ogromne wsparcie moralne!!!

         Obiecujemy też że następnym razem postaramy się poprawić organizację i warunki dla gości z zewnątrz, zarówno wystawców jak i widzów.


Z ostatniej chwili:


Klacz TJARDA GEPKE L - sprowadzona przez nas i wychowana w naszej stajni - okazała się być najwyżej ocenioną klaczą w Polsce w 2009 roku!!!

 

Galeria B&W Macieja Rukasza z Przeglądu Hodowlanego 2009 r.