Przegląd Hodowlany 2005 r

          Ze względu na małą liczbę koni (11) przegląd w 2005 roku w Czarnówce miał charakter kameralny. Z klaczy najwyżej oceniono Gaike H ( Brandus x Sjaard wł. M. i D. Kozacz ). Mimo pewnych wad budowy zadu i nieco młodzieńczego wyglądu zachwyciła sędziów ruchem. Efekt to II premia a tym samym pierwszy przyznany w Polsce tytuł "ster" dla klaczy. Następna była Fryne (Hindrik RV vb x Waldo vb; hod i wł. M. i D. Kozacz). Otrzymała wpis do księgi z III premią.
        

          W grupie źrebiąt najlepsze okazały się: roczna Mona Wikelina (Wigle vb ster x Hindrik RV hod. i wł. p. Z. Penconek z Warszawy) i ogierek Quetzalkoatl (Wigle vb ster x Waldo vb; hod. M i D Kozacz, wł. p. R. Wierbiłowicz z Warszawy), oba źrebięta otrzymały II premię. Ich ojciec Wigle vb ster (Piter x Jurjen;? w?. M. i D. Kozacz) bardzo podobał się sędziom. Po prezentacji w ruchu wyrazili swoje poparcie dla zwiększenia mu limitu i zasięgu krycia (nie tylko Polska).
         

          Nasze osobiste podziękowania należą się całej rodzinie Nikonorow, Annie Lejzerowicz i Wojciechowi Głaszczce bez których przegląd w Czarnówce zwyczajnie by się nie odbył, oraz Panu Doktorowi Pawłowi Golonce, który jest jednym ( chyba najważniejszym ) z ojców sukcesu Gaike H stb ster.

Foto by: Rodzina Nikonorow, U. Strzałkowska, B. Rutkowski, W. Głaszczka